01.07.2024.
E twinning projekat: У свету ликовних уметности 6
Ученици одељења II 4 су учестовали у Eтвининг пројекат ,,У свету ликовних уметности 6″. Пројекат се реализовао на часовима ликовне културе и ваннаставних активности кроз интеграцију наставних садржаја . Ученици су се упознавали са различитим светским уметницима и њиховим стваралаштвом и кроз вођено, али и самостално истраживање њиховог живота и рада подстицали и на креативно изражавање и стваралаштво на основу њихових дела. На овај начин су развијали креативност и научили критички да размишљају у циљу тумачења уметничког дела. Све активности су прилагођене узрасту ученика и школском курикулуму. Добијене продукте су представили организованом изложбом у холу школе намењену родитељима, бакама, декама и другим посетиоцима. Кроз продајне активности ученици су развијали и предузетништво и предузетнички дух тако што су добијена средства искористили за куповину 3Д оловака за коришћење у настави.
Ивана Павковић
29.10.2021
Европске ознаке квалитета за два етвининг пројекта наших ученика
У току прошле школске године наши ученици учествовали су у два међународна пројекта. У пројекту „Азбучник заборављених ријечи мога краја“ ученици 6. и 7. разреда учествовали су са вршњацима из Босне и Херцеговине, Хрватске и Северне Македоније. У њему су ученици истраживали заборављене речи, креативно их представљали, креирали и решавали квизове знања, везане за тему пројекта и усавршавали своје дигиталне вештине. Тако је на крају настао и Речник заборављених речи. Пројекат је изузетно високо оцењен, па је добио националну, а сада и европску ознаку квалитета. Пројекат је водила наставница српског језика и књижевности Татјана Хаџић Јововић.
Ученици 8. разреда су са наставницом историје Весном Костић учествовали у међународном пројекту „A memoir of loyalty and resistance“ у коме су проучавали тоталитаристичке режиме током и након Другог светског рата, истраживали личне приче учесника ових догађаја, али и успоставили сарадњу са ученицима из Румуније, Турске, Албаније и Италије, са којима су разменили материјале и направили заједничку књигу радова, као и онлајн изложбу посвећену теми пројекта. На тај начин су, поред проширивања знања из историје, усавршавали своје дигиталне вештине, као и енглески језик, који је и био радни језик пројекта. Овај пројекат је добио националну, а потом и европску ознаку квалитета.